W dniach 29 września – 3 października 2025 r. w naszym przedszkolu odbyła się ogólnopolska inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Tydzień Budowania Relacji”.
W ramach akcji we wszystkich grupach wiekowych realizowane były zajęcia mające na celu wspieranie dzieci w rozwijaniu umiejętności społecznych, budowaniu pozytywnych relacji z rówieśnikami oraz kształtowaniu postaw opartych na szacunku, empatii i współpracy.
Zajęcia odbywały się w formie zabaw integracyjnych, spotkań z rodzicami,gier zespołowych, rozmów kierowanych oraz ćwiczeń rozwijających kompetencje emocjonalne. Dzieci uczyły się, jak rozpoznawać i nazywać emocje, jak rozwiązywać konflikty oraz jak dbać o dobre relacje w grupie.
W ramach tygodnia zorganizowane zostały również spotkania i pogadanki z psychologiem, który przybliżył dzieciom temat relacji międzyludzkich w przystępny i angażujący sposób. Spotkania te były także okazją do rozmów z nauczycielami na temat wspierania rozwoju emocjonalno-społecznego najmłodszych.
„Tydzień Budowania Relacji” był cennym doświadczeniem dla całej społeczności przedszkolnej i z pewnością przyczyni się do dalszego wzmacniania pozytywnych więzi między dziećmi.
Przedszkole nr 5 im. Jasia i Małgosi w Płońsku 
